تماس با ما
درباره ما
هدایا و نذورات
دلنوشته های کاربران
زیارت مجازی
پرتال امامزادگان کشور
حجت الاسلام عباسپور معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان کردستان از استقبال زائرین و میهمانان نوروزی از خیمه های معرفت در جوار بقاع متبرکه استان خبر داد
یک شنبه 5 فروردین 1397    
بازدید: 153
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان حجت الاسلام میثم عباسپور معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان از استقبال کم نظیر زائرین بقاع متبرکه از خیمه های معرفت طرح نوروزی آرامش بهاری خبر داد و گفت: بیش از ۹۰ درصد از زائرین بقاع متبرکه استان از خیمه های معرفت بازدید می کنند و غرفه های کودکان و پاسخگویی به سوالات شرعی بیشترین استقبال کننده را دارند.
عباسپور ادامه داد: خیمه معرفت طرح ابتکاری سازمان اوقاف برای بهره برداری هرچه بیشتر از فضای معنوی امامزادگان و در راستای تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی می باشد که خوشبختانه این طرح در استان کردستان نیز مورد استقبال زائران گرامی قرار گرفته است .
وی افزود: خیمه های معرفت شامل غرفه های متنوعی همچون پاسخگویی به سوالات شرعی،مشاور وقف جدید،حجاب و عفاف،محصولات فرهنگی ، سلامت و تندرستی و غرفه کودکان می باشد و در هر خیمه معرفت از ۳ تا ۱۰ نفر مشغول به خدمت رسانی به زائرین می باشند.
عباسپور با اشاره به فعالیت مبلغین بومی در این خیمه های معرفت گفت: ماموستایان و روحانیون اهل سنت و تشیع در ایام نوروز پاسخگوی سوالات شرعی مردم در خیمه های معرفت می باشند ،همچنین این مبلغین با اجرای برنامه های مذهبی دیگری همچون سخنرانی های مذهبی ،معرفی بقعه متبرکه ، برپایی نماز جماعت ،برگزاری مسابقات قرآنی، فرهنگی و مذهبی برای کودکان و ... نقش تاثیر گذاری در ایجاد شور و شوق معنوی و مذهبی در جوار بقاع متبرکه ایفا می کنند.
معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه کردستان خاطر نشان کرد: خیمه های معرفت امامزاده هاجره خاتون(س) سنندج، امامزادگان هاجر و سارا(س) و سید جلال الدین (ع) قروه و
امامزادگان عبدالله،اسماعیل و محمد(ع) پیرتاج بیجار تا کنون بیشترین بازدید کننده را داشته اند.
طرح نوروزی آرامش بهاری در ایام تعطیلات نوروزی در جوار بقاع متبرکه شاخص استان در حال برگزاری می باشد
aaa
aaa
aaa
aaa