تماس با ما
درباره ما
هدایا و نذورات
دلنوشته های کاربران
زیارت مجازی
پرتال امامزادگان کشور
مستند "نگین کردستان"
تعداد نمایش 105 بار
زمان: 00:30:35

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سنندج در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کردستان، از اتمام فیلم «نگین کردستان» با موضوع معرفی و جایگاه امامزاده هاجره خاتون(س) سنندج خبر داد.

جهاندار امجدی افزود: این فیلم توسط «فرزاد مرادی»، کارگردان سنندجی و با همکاری هیات امناء امامزاده اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سنندج و دفتر نمایندگی ولی فقیه در کردستان ساخته و آماده پخش در شبکه‌های سراسری است.

وی ادامه داد: خوشبختانه با همکاری و تلاش هیات امناء امامزاده، دفتر نمایندگی ولی فقیه و سایر دستگاه‌های فرهنگی DVD فیلم معرفی امامزاده هاجره خاتون(س) به تعداد تکثیر و به صورت رایگان به زائران و میهمانان نوروزی در قالب طرح آرامش بهاری اهدا می‌شود.

لازم به ذکر است؛ بقعه متبرکه امامزاده هاجر خاتون(س) در خيابان صلاح الدين ايوبی در محله قديمی سرتپوله شهر سنندج واقع شده است. این مجموعه شامل سه حياط با فضاهاي مقبره، مسجد و محل تدفين مشايخ و بزرگان سنندج است. اين امامزاده شريفه براساس روايات موجود خواهر امام رضا(ع)بوده كه در سفر آن بزرگوار به خراسان در بلوكات كردستان فوت کرده و در اين مكان دفن شده است.